Підготовка і укладення контракту з директором підприємства

ЩО ТАКЕ ТРУДОВИЙ КОНТРАКТ І ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕН?

Приймаючи у свій штат найманого директора, власник компанії повинен визначитися, як саме оформити дані трудові відносини, у формі трудового договору або контракту? Адже, не зважаючи на те, що контракт — це один з видів трудового договору, різниця все ж таки є, і вона досить відчутна.

Контракт — це особливий вид трудового договору, який підтверджує певну домовленість власника і найманого директора про принципи спільної виробничої і творчої діяльності.

Використання такого механізму, як трудовий контракт дозволяє залучити до виконання поставлених власником завдань висококваліфіковані кадри, забезпечити умови, які додатково стимулюють найманого директора до творчого і відповідального керівництва Вашою компанією, підвищити рівень відповідальності такого керівника.

СВОЄЧАСНЕ ПІДПИСАННЯ КОНТРАКТУ — ЗАПОРУКА ВАШОГО СПОКОЮ!

Основний Закон України кожному гарантує право на працю, при цьому вказується, що держава створює умови для повного здійснення громадянами такого права та гарантує рівні можливості кожного на це. Діючий Кодекс законів про працю, (на сьогоднішній день — основний нормативний акт з питань праці) був прийнятий ще в радянський час, і тому регулює ті соціально-економічні відносини, які були актуальні більше 20 років тому.

У сучасних умовах ринку, в тому числі і ринку праці, постає велика кількість запитань, відповіді на які КЗпП, на жаль, не має, або взагалі регулює окремі відносини всупереч сформованій практиці. Можливо, саме з цієї причини суд розглядає таку велику кількість справ, пов’язаних з порушенням прав суб’єктів трудових відносин.

ЮРИДИЧНІ НЮАНСИ

Завдяки наявності трудового контракту у сторін з’являється можливість врегулювати деякі моменти і положення інакше, ніж це передбачено нормами КЗпП при укладенні звичайного трудового договору. Господарський кодекс України акцентує увагу на тому, що наймаючи керівника / директора, компанія підписує з ним контракт, в якому вказується термін найму такого керівника, його права, обов’язки та відповідальність, умови його матеріального забезпечення та звільнення з посади, інші умови, узгоджені сторонами. Хотілося б підкреслити, що будь-яка процедура, будь то укладання, припинення або розірвання контракту з директором компанії, повинна бути докладно викладена в статутних документах компанії.

ДОПОМОЖЕМО РОЗІБРАТИСЯ!

Наші юристи скрупульозно підійдуть не тільки до створення установчих документів для Вашого бізнесу, але й розроблять для Вас контракт з найманим керівником компанії. Це дозволить Вам, як власнику, не переживати про процес управління компанією, а найманому директору дасть можливість реалізувати весь свій потенціал і талант керівника на благо Вашого бізнесу.

Фахівці


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
Натискаючи на кнопку ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних