ЗАБОРОНА НАБЛИЖЕННЯ ДО ОСОБИ

Заходи, що можуть бути застосовані до особи, яка вчинила домашнє насильство:

  • заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;
  • усунення перешкод у користуванні майном;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;
  • заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;
  • заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

Як отримати обмежувальний припис?

Відповідна заява подається до суду за місцем проживання (перебування) постраждалої особи.
У заяві зазначаються, зокрема, обставини, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису, та докази, що їх підтверджують (за наявності). Але враховуючи, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях, можемо зробити висновок, що докази однозначно потрібно надати.

Приклади доказів, які за судовою практикою вважаються достатніми для видачі обмежувального припису:

  • постанова винесена органами Нацполіції за вчинення домашнього насильства;
  • «зняття побоїв» – у разі нанесення тілесних ушкоджень в обов’язковому порядку необхідно звернутися до травмпункту або викликати швидку медичну допомогу та якомога швидше зафіксувати сліди побоїв;
  • терміновий заборонний припис – виноситься уповноваженими підрозділами органів Нацполіції у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи.

Суд вирішує питання видачі обмежувального припису на основі оцінки ризиків – вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства.
Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців.

*Умисне невиконання обмежувальних приписів, або умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
Натискаючи на кнопку ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних