Запоріжжя+38 (061) 228-41-81
Дніпро+38 (056) 790-41-81
МЕНЮ

ПОДАТКОВИЙ КОМПРОМІС В УКРАЇНІ

25 грудня 2014 року Верховна рада України прийняла Закон України № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Президент України П. Порошенко підписав вказаний Закон 13 січня 2015 року, а тому на часі його публікування та набрання чинності.

Законодавець очікує від бізнесу в найкоротші строки (90 днів) подання уточнюючих розрахунків за податкові періоди, що передували 1 квітня 2014 року. Таким чином очікується:

  • ліквідація так званих «майданчиків» та конвертаційних центрів, які були запроваджені злочинним режимом Януковича та його оточення;
  • наповнення бюджету України в 2015 році;
  • детінізація бізнесу;
  • залучення іноземних інвестицій в Україну;
  • нормалізація податкового тиску.

Верховна Рада України та Кабінет міністрів України очікує позитивної реакції в суспільстві на даний Закон, адже умови, на яких платникам податків пропонується досягти податкового компромісу є дійсно непоганими – всього 5% від суми, яку необхідно сплатити. Наприклад якщо підприємством впродовж 2013 р. було завищено податковий кредит на суму 1 000 000 грн., то таке підприємство при реалізації права на податковий компроміс сплатить лише 50 000 грн. «Солодкі» умови, чи не так?

Але давайте поглянемо на проблему значно ширше. Справа в тому, що силові структури часів правління Януковича «змушували» працювати з «майданчиками». Рентабельність більшої частини бізнесу в Україні є ледве не «нульовою». За умов кризи, з якої наша країни не може вийте уже третє десятиліття, знецінення національної валюти та проведення бойових дій в південних регіонах України більшість бізнесу просто «виживає», оскільки втратила контрагентів з південних регіонів та Криму, а працювати з іноземними постачальниками стало занадто «дорого». Тому виникають сумніви щодо можливості сплати навіть 5% від суми та взагалі успішної реалізації даного Закону.

На мою думку за існуючих в Україні обставин та складних умов ведення бізнесу, якщо нинішня влада хоче дійсно побороти корупцію та конвертаційні центри, ставку податкового компромісу необхідно зробити близькою до нуля. Тільки в такому випадку бізнес стовідсотково піде назустріч державі і буде досягнута основна мета – ліквідовано існуючі «майданчики». За умов того, що на бізнес вже не здійснюватиметься тиск та вимоги з богу контролюючих органів працювати з «майданчиками» бізнес вже навряд чи буде ухилятися від сплати податків заради мізерної економії з перспективою потрапити «за грати».

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn