Запоріжжя+38 (061) 228-41-81
Дніпро+38 (056) 790-41-81
МЕНЮ
07.11.2018
ЯК ЗАХИСТИТИ СВІЙ БІЗНЕС ВІД РЕЙДЕРІВ?

У заключній частині такої об'ємної і цікавої теми, як рейдерство, я б хотіла поговорити, безумовно, про способи захисту бізнесу. Зрозуміло, що знаючи методи нападу завжди можна їм протистояти, якщо вибудувати правильну захист. Відразу хочу сказати, що протистояти рейдерам можна, а головне потрібно і краще за все, якщо бізнес або власники завчасно готуються до подібних небезпек, вибудовуючи чітку систему юридичної і силового захисту, не забуваючи при цьому контролювати і економічну складову.

Докладніше
25.10.2018
ТОП-3 ПОДАТКОВИХ СПОРІВ

Найпоширенішими спорами між державою і бізнесом є суперечки в сфері оподаткування. Багатьом платникам податків в режимі нон-стоп доводиться відстоювати права, щоб захистити свої капітали. Тому, ділимося з вами корисною інформацією, як не стати об'єктом адміністративного правопорушення та/або злочини у сфері оподаткування, не розоритися і не втратити свій бізнес.

Докладніше
04.10.2018
ДИСКРЕЦІЯ ТА СПОСІБ ЗАХИСТУ

Звернення до адміністративного суду за захистом порушених прав вимагає від юриста не тільки повноти формування доказової бази, мотивування власної правової позиції щодо виявлених порушень, однак, що є не менш важливим, обрання правильного способу захисту.

Докладніше
18.09.2018
ЛАЙФХАК ЯК ШВИДКО СТВОРИТИ «БІЗНЕС-ІМПЕРІЮ»

В 1851 році перспективним бізнесменом Ісааком Меррітом Зінгером і його компаньйоном в США була заснована компанія, яка після ряду внутрішньо-корпоративних змін, отримала назву The Singer Company. Компанія успішно займалась виготовленням та продажем швейних машин і вже в 1863 році корпорація досягла рекордних на той час показників продажу – 20 000 шт. за рік...

Докладніше
09.08.2018
10 МЕТОДІВ ЗАХОПЛЕННЯ БІЗНЕСУ

Безумовно, "професійні рейдери" мають в своєму арсеналі не один метод захоплення бізнесу. Але, хотілося б зупинитися на методах, що зустрічаються частіше за інші. Ну що заінтриговані, тоді почнемо.

Докладніше
24.07.2018
ЗНАЧНІ ПРАВОЧИНИ ТОВ: ОДИН ЗАКОН – ДВІ ДУМКИ

Багато років бізнес-суспільство чекало на прийняття Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Цей час настав – ми маємо новий закон. Стане він для учасників корпоративних відносин вирішенням проблем або навпаки черговою причиною для головної болі, – поки не зрозуміло. Але вже виникають питання щодо застосування на практиці новел Закону. Серед них хочемо приділити особливу увагу статті 44 – погодження значних правочинів.

Докладніше
26.06.2018
16+ КОРИСНИХ ПРАВОВИХ ПОЗИЦІЙ У ПОДАТКОВИХ СПОРАХ

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. У зв’язку з цим, пропонуємо огляд корисних правових позицій Верховного Суду у податкових спорах.

Докладніше
30.05.2018
GDPR – НОВІ ПРАВИЛА ГРИ. ЧИ ВАША КОМАНДА ГОТОВА?

В контексті GDPR, «персональні дані» - будь-яка інформація щодо громадян ЄС, яка дозволяє ідентифікувати особу прямо або побічно, зокрема, за допомогою посилання на ідентифікатор, онлайн ідентифікатор, один або кілька факторів, специфічних для фізичної, фізіологічної, генетичної, розумової, економічної, культурної або соціальної ідентичності даної фізичної особи.

Докладніше
22.05.2018
КАСОВІ АПАРАТИ ТА РОЗРАХУНКОВІ КНИЖКИ: ЗАСТОСОВУЄМО ПРАВИЛЬНО

У багатьох підприємств і підприємців, що здійснюють торговельну діяльність, рано чи пізно виникає необхідність в своїй роботі встановлення і застосування реєстратора розрахункових операцій (РРО).

Докладніше
08.05.2018
АРЕШТ БЕЗГОТІВКОВИХ КОШТІВ, ЯК РЕЧОВИХ ДОКАЗІВ

Інвестиційна привабливість і стабільність бізнесу в українських реаліях страждає від пресингу з боку правоохоронних органів, які дедалі частіше застосовують кримінально-процесуальні інструменти з метою дестабілізації діяльності підприємства і створення умов для «дружнього діалогу».

Докладніше
03.05.2018
БАНКИ ТА Р2Р-ПЕРЕКАЗИ: ЩО МОЖЕ АМКУ?

За останні дні на просторах інтернету, та не тільки, спалахнула досить інтригуюча тема: Антимонопольний комітет України чекає відповіді на вимоги про подачу інформації про р2р-перекази від більшості банків України. Хто ще не в курсі справи - АМКУ направив вимоги про подачу інформації більш ніж п'ятдесяти банкам України, в тому числі «Монобанк», «Вернум Банк» та «Айбокс Банк», щоб оцінити стан економічної конкуренції між тарифними системами.

Докладніше
23.04.2018
5 ПІДСТУПНИХ ПАСТОК, В ЯКІ МОЖЕ ПОТРАПИТИ ОРЕНДОДАВЕЦЬ

Основною помилковою позицією орендодавця при укладенні договору оренди може стати його впевненість в тому, що він може з легкістю розірвати договір. Адже він власник, а значить, має повне право розпоряджатися своїм майном. Але не все так просто! Пропонуємо вам розглянути основні пастки, в які може потрапити орендодавець розриваючи договір оренди.

Докладніше
10.04.2018
ПРОЦЕСУАЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СУДИТИСЯ ЧИ НІ, ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ.

Як відомо, 15 грудня 2017 року набули чинності зміни до процесуального законодавства України, в тому числі і до Господарського процесуального кодексу України, за якою розглядаються судові спори між суб'єктами господарювання. Нововведення, запроваджені законодавцем, закономірно викликали питання про те, як бізнесу судитися по-новому і чи варто це робити?

Докладніше
27.03.2018
МЕДІАЦІЯ, ЯК ЗАСІБ УРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ. ЧИ СПРАЦЮЄ В УКРАЇНІ?

Необхідно чітко зрозуміти, що в Україні це не є практикою врегульованою нормами права, і взагалі принципи роботи в Україні зовсім інші і істотно відрізняються від західних. В реаліях українського бізнесу, ситуація, коли одна сторона має намір вирішити конфлікт, а іншу сторону все влаштовує - зустрічається в кожному другому випадку.

Докладніше
20.03.2018
ПІДГОТОВКА ТА ПОДАЧА ЗАЯВИ ДО СУДУ

Є Ви і Ваш боржник, який має якусь заборгованість за товари, послуги, інше. Є навіть судове рішення на вашу користь, а наказ «припадає пилом» на полиці державного виконавця вже близько 3-х місяців, але все безрезультатно. У попередній темі ми прийшли до висновку, що в даному випадку можна спробувати ввести процедуру банкрутства щодо такого боржника. Відмінно, план хороший, але що далі?

Докладніше
19.03.2018
ЧИ ВАРТО ПОРУШУВАТИ СПРАВУ ПРО БАНКРУТСТВО?

Основною і головною метою даної серії статей є можливість все - таки з'ясувати: чи таке вже страшне це слово «банкрутство» або - це і є та сама остання надія або соломинка, за яку варто вхопитися потенційному кредитору, щоб отримати хоча б частину своїх коштів.

Докладніше
12.03.2018
ВІТАЄМО! МИ – НОВІ ВЛАСНИКИ ВАШОГО БІЗНЕСУ

РЕЙДЕРИ - команда висококваліфікованих фахівців із захоплення фірм або з перехоплення управління за допомогою спеціально розіграного бізнес-конфлікту. ОСНОВНА МЕТА - взяття під контроль крупного бізнесу, великих фірм, підприємств, захоплення значних площ, земельних ділянок, обладнання та нерухомості.

Докладніше
05.03.2018
АДВОКАТ АБО ЮРИСТ, ЧИ Є РІЗНИЦЯ?

Зовсім скоро це питання стане не актуальним і вже в недалекому майбутньому представляти інтереси клієнтів в суді з усіх питань зможе тільки адвокат. Тому багато підприємств вже зараз починають масово відмовлятися від великих юридичних відділів і звертатися до окремих юридичних компаній або адвокатських об'єднань.

Докладніше
27.02.2018
«ЛИСТ ЩАСТЯ» ВІД АМКУ – КОМУ ПРИЙШОВ, ЯК ВІДПОВІДАТИ?

Останнім часом територіальні обласні відділення Антимонопольного комітету все частіше проводять перевірки учасників відкритих торгів через електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу. Потім витребовують у підприємців інформацію, необхідну при розгляді справи або заяви щодо законодавства про захист економічної конкуренції. Як відповідати на такі запити і які штрафи за невиконання вимог АМКУ?

Докладніше
21.02.2018
«БЛОКУВАННЯ» ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ: ДО ЧОГО ПРИЗВЕЛА РЕФОРМА

Функціонування системи моніторингу і зупинення реєстрації ПН/РК протягом останнього півроку викликало велику кількість заперечень, як з боку представників українського бізнесу, так і з боку юридичної спільноти. Задекларована боротьба зі «схемним» податковим кредитом нічого, крім проблем сумлінним платникам податків, не принесла.

Докладніше
13.08.2017
ПОДАТКОВИЙ КОМПРОМІС В УКРАЇНІ

25 грудня 2014 року Верховна рада України прийняла Закон України № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Президент України П. Порошенко підписав вказаний Закон 13 січня 2015 року, а тому на часі його публікування та набрання чинності.

Докладніше
15.09.2016
АУТСОРСИНГ І АУТСТАФФІНГ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Аутсорсинг і аутстаффінг – два іноземних терміна, які вже протягом кількох років активно впроваджуються в бізнес-середовище України. Незважаючи на те, що ще якихось 7-10 років тому з даним терміном не були знайомі навіть досвідчені керівники, то вже зараз багато компаній успішно застосовують такі «стосунки» на практиці.

Докладніше
18.08.2016
POKEMON GO «ПОЗА ЗАКОНОМ»

Гра з доповненою реальністю Pokemon Go вже встигла заполонити собою весь світ і залучила абсолютно всіх: багатіїв і жебраків, високопоставлених чиновників і звичайних геймерів. Таке масове божевілля має свої наслідки: як позитивні, так і негативні.

Докладніше
13.08.2016
БАНКРУТСТВО – ГРОШОВА НЕСПРОМОЖНІСТЬ?

В наш час про банкрутство українських суб’єктів господарської діяльності (юридичних осіб) доводиться говорити не тільки теоретично. Дане явище все частіше зустрічає на практиці, у зв’язку з кризовим станом економіки держави. На якій би стадії розвитку не перебувала юридична особа, завжди можуть виникнути підстави чи причини, які будуть слугувати банкрутству. Інколи відбувається і таке, що новостворене підприємство зазнає банкрутства з причини невірно розрахованої стратегії її власників, або помилок у роботі керівництва, невірних бухгалтерських розрахунках чи некомпетентних юристах.

Докладніше
13.08.2016
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВИХ ФОРМ

У процесі ведення господарської діяльності, великі компанії України досить часто виходять на зарубіжний ринок, завойовуючи його своїми товарами та послугами. Але, при перекладі ділової документації, як правило, стикаються з проблемою перекладу організаційно-правових форм підприємств, особливо, якщо це скорочення.

Докладніше
30.05.2016
ЛАЙФХАКИ ВІД ЮРИСТІВ. №1 ДОГОВОРИ З ВАШИМИ ПАРТНЕРАМИ

Всі ми хоч раз у своєму житті підписували якийсь Договір. Хтось підписував Договір в повсякденному житті, а хтось підписував їх в комерційних цілях. Сьогодні я хочу підняти тему саме про бізнес договори і поділитися способами зниження ризиків при їх підписанні.

Докладніше
04.03.2016
ІНДЕКСАЦІЯ ЦІНИ В ДОГОВОРІ – САНКЦІЯ ЧИ СКЛАДОВА ЦІНИ?

Зазвичай господарська діяльність здійснюється з метою одержання прибутку та для досягнення економічних і соціальних результатів, тож істотною умовою більшості договорів є ціна. Згідно статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Докладніше
02.02.2016
АЛЬТЕРНАТИВНА ЛІКВІДАЦІЯ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

Станом на сьогоднішній день, зареєструвати ТОВ або ПП в Україні не становить особливих труднощів і знань, проте утримати бізнес «на плаву» і зробити його прибутковим не кожному законослухняному громадянину під силу. У зв’язку з цим, трапляється й таке, що діяльність підприємства (ТОВ, ПП) стає непродуктивним, зростає заборгованість перед кредиторами, зменшується прибуток і власник все частіше замислюється ліквідувати нерентабельний бізнес з боргами і звичайно з мінімальними для себе ризиками.

Докладніше
20.12.2015
КОРПОРАТИВНІ СПОРИ, ЯК ЧАСТИНА ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

На сьогоднішній день питання, щодо корпоративного законодавства, корпоративного управління і корпоративного права в цілому, викликають все більший інтерес. Права та законні інтереси учасників корпоративного спору, які вони прагнуть захистити в суді, не існують самі по собі, а входять у склад певних матеріальних правовідносин, які називають корпоративними правовідносинами.

Докладніше
20.07.2015
РЕЄСТРАЦІЯ ТОВ ІНОЗЕМЦЕМ В УКРАЇНІ

Стаття 26 Конституції України наділяє іноземних громадян та осіб без громадянства, що прибули в Україну на законних підставах, тими ж самими правами, свободами і обов’язками, як і резидентів України. Виходячи з цього, іноземець, у якого є реєстрація за місцем перебування, або вид на проживання, може займатися комерційною діяльністю на території України.

Докладніше
20.05.2015
ЗАТ, ВАТ, ПАТ І ПРАТ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Акціонерне товариство – це один з видів господарського товариства, статутний капітал якого, розділений на певну кількість акцій. Ці акції в свою чергу, є свідченням права власності учасників товариства. Товариства поділяються на Закриті (ЗАТ) і Відкриті (ВАТ) (точніше Приватні та Публічні, але про все по порядку).

Докладніше
14.03.2015
ПРИДБАТИ ГОТОВУ ФІРМУ АБО ЗАРЕЄСТРУВАТИ НОВУ? ЩО ОБРАТИ?

Звичайно ж з першого погляду здається що придбати готову фірму набагато простіше, швидше і вигідніше ніж зареєструвати нову юридичну особу. Але в даній ситуації, потрібно бути дуже обережним та уважним, тому що на кожному етапі покупки, Вас може чекати обман.

Докладніше