Запоріжжя+38 (061) 228-41-81
Дніпро+38 (056) 790-41-81
МЕНЮ
10.04.2018
ПРОЦЕСУАЛЬНА РЕФОРМА В УКРАЇНІ: СУДИТИСЯ ЧИ НІ, ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ.

Як відомо, 15 грудня 2017 року набули чинності зміни до процесуального законодавства України, в тому числі і до Господарського процесуального кодексу України, за якою розглядаються судові спори між суб'єктами господарювання. Нововведення, запроваджені законодавцем, закономірно викликали питання про те, як бізнесу судитися по-новому і чи варто це робити?

Докладніше
27.03.2018
МЕДІАЦІЯ, ЯК ЗАСІБ УРЕГУЛЮВАННЯ СПОРУ. ЧИ СПРАЦЮЄ В УКРАЇНІ?

Необхідно чітко зрозуміти, що в Україні це не є практикою врегульованою нормами права, і взагалі принципи роботи в Україні зовсім інші і істотно відрізняються від західних. В реаліях українського бізнесу, ситуація, коли одна сторона має намір вирішити конфлікт, а іншу сторону все влаштовує - зустрічається в кожному другому випадку.

Докладніше
20.03.2018
ПІДГОТОВКА ТА ПОДАЧА ЗАЯВИ ДО СУДУ

Є Ви і Ваш боржник, який має якусь заборгованість за товари, послуги, інше. Є навіть судове рішення на вашу користь, а наказ «припадає пилом» на полиці державного виконавця вже близько 3-х місяців, але все безрезультатно. У попередній темі ми прийшли до висновку, що в даному випадку можна спробувати ввести процедуру банкрутства щодо такого боржника. Відмінно, план хороший, але що далі?

Докладніше
19.03.2018
ЧИ ВАРТО ПОРУШУВАТИ СПРАВУ ПРО БАНКРУТСТВО?

Основною і головною метою даної серії статей є можливість все - таки з'ясувати: чи таке вже страшне це слово «банкрутство» або - це і є та сама остання надія або соломинка, за яку варто вхопитися потенційному кредитору, щоб отримати хоча б частину своїх коштів.

Докладніше
12.03.2018
ВІТАЄМО! МИ – НОВІ ВЛАСНИКИ ВАШОГО БІЗНЕСУ

РЕЙДЕРИ - команда висококваліфікованих фахівців із захоплення фірм або з перехоплення управління за допомогою спеціально розіграного бізнес-конфлікту. ОСНОВНА МЕТА - взяття під контроль крупного бізнесу, великих фірм, підприємств, захоплення значних площ, земельних ділянок, обладнання та нерухомості.

Докладніше
05.03.2018
АДВОКАТ АБО ЮРИСТ, ЧИ Є РІЗНИЦЯ?

Зовсім скоро це питання стане не актуальним і вже в недалекому майбутньому представляти інтереси клієнтів в суді з усіх питань зможе тільки адвокат. Тому багато підприємств вже зараз починають масово відмовлятися від великих юридичних відділів і звертатися до окремих юридичних компаній або адвокатських об'єднань.

Докладніше
27.02.2018
«ЛИСТ ЩАСТЯ» ВІД АМКУ – КОМУ ПРИЙШОВ, ЯК ВІДПОВІДАТИ?

Останнім часом територіальні обласні відділення Антимонопольного комітету все частіше проводять перевірки учасників відкритих торгів через електронні майданчики на веб-порталі Уповноваженого органу. Потім витребовують у підприємців інформацію, необхідну при розгляді справи або заяви щодо законодавства про захист економічної конкуренції. Як відповідати на такі запити і які штрафи за невиконання вимог АМКУ?

Докладніше
21.02.2018
«БЛОКУВАННЯ» ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ: ДО ЧОГО ПРИЗВЕЛА РЕФОРМА

Функціонування системи моніторингу і зупинення реєстрації ПН/РК протягом останнього півроку викликало велику кількість заперечень, як з боку представників українського бізнесу, так і з боку юридичної спільноти. Задекларована боротьба зі «схемним» податковим кредитом нічого, крім проблем сумлінним платникам податків, не принесла.

Докладніше
13.08.2017
ПОДАТКОВИЙ КОМПРОМІС В УКРАЇНІ

25 грудня 2014 року Верховна рада України прийняла Закон України № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу». Президент України П. Порошенко підписав вказаний Закон 13 січня 2015 року, а тому на часі його публікування та набрання чинності.

Докладніше
15.09.2016
АУТСОРСИНГ І АУТСТАФФІНГ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Аутсорсинг і аутстаффінг – два іноземних терміна, які вже протягом кількох років активно впроваджуються в бізнес-середовище України. Незважаючи на те, що ще якихось 7-10 років тому з даним терміном не були знайомі навіть досвідчені керівники, то вже зараз багато компаній успішно застосовують такі «стосунки» на практиці.

Докладніше
18.08.2016
POKEMON GO «ПОЗА ЗАКОНОМ»

Гра з доповненою реальністю Pokemon Go вже встигла заполонити собою весь світ і залучила абсолютно всіх: багатіїв і жебраків, високопоставлених чиновників і звичайних геймерів. Таке масове божевілля має свої наслідки: як позитивні, так і негативні.

Докладніше
13.08.2016
БАНКРУТСТВО – ГРОШОВА НЕСПРОМОЖНІСТЬ?

В наш час про банкрутство українських суб’єктів господарської діяльності (юридичних осіб) доводиться говорити не тільки теоретично. Дане явище все частіше зустрічає на практиці, у зв’язку з кризовим станом економіки держави. На якій би стадії розвитку не перебувала юридична особа, завжди можуть виникнути підстави чи причини, які будуть слугувати банкрутству. Інколи відбувається і таке, що новостворене підприємство зазнає банкрутства з причини невірно розрахованої стратегії її власників, або помилок у роботі керівництва, невірних бухгалтерських розрахунках чи некомпетентних юристах.

Докладніше
13.08.2016
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ ОРГАНІЗАЦІЙНО – ПРАВОВИХ ФОРМ

У процесі ведення господарської діяльності, великі компанії України досить часто виходять на зарубіжний ринок, завойовуючи його своїми товарами та послугами. Але, при перекладі ділової документації, як правило, стикаються з проблемою перекладу організаційно-правових форм підприємств, особливо, якщо це скорочення.

Докладніше
30.05.2016
ЛАЙФХАКИ ВІД ЮРИСТІВ. №1 ДОГОВОРИ З ВАШИМИ ПАРТНЕРАМИ

Всі ми хоч раз у своєму житті підписували якийсь Договір. Хтось підписував Договір в повсякденному житті, а хтось підписував їх в комерційних цілях. Сьогодні я хочу підняти тему саме про бізнес договори і поділитися способами зниження ризиків при їх підписанні.

Докладніше
04.03.2016
ІНДЕКСАЦІЯ ЦІНИ В ДОГОВОРІ – САНКЦІЯ ЧИ СКЛАДОВА ЦІНИ?

Зазвичай господарська діяльність здійснюється з метою одержання прибутку та для досягнення економічних і соціальних результатів, тож істотною умовою більшості договорів є ціна. Згідно статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін.

Докладніше
02.02.2016
АЛЬТЕРНАТИВНА ЛІКВІДАЦІЯ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

Станом на сьогоднішній день, зареєструвати ТОВ або ПП в Україні не становить особливих труднощів і знань, проте утримати бізнес «на плаву» і зробити його прибутковим не кожному законослухняному громадянину під силу. У зв’язку з цим, трапляється й таке, що діяльність підприємства (ТОВ, ПП) стає непродуктивним, зростає заборгованість перед кредиторами, зменшується прибуток і власник все частіше замислюється ліквідувати нерентабельний бізнес з боргами і звичайно з мінімальними для себе ризиками.

Докладніше
20.12.2015
КОРПОРАТИВНІ СПОРИ, ЯК ЧАСТИНА ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА

На сьогоднішній день питання, щодо корпоративного законодавства, корпоративного управління і корпоративного права в цілому, викликають все більший інтерес. Права та законні інтереси учасників корпоративного спору, які вони прагнуть захистити в суді, не існують самі по собі, а входять у склад певних матеріальних правовідносин, які називають корпоративними правовідносинами.

Докладніше
20.07.2015
РЕЄСТРАЦІЯ ТОВ ІНОЗЕМЦЕМ В УКРАЇНІ

Стаття 26 Конституції України наділяє іноземних громадян та осіб без громадянства, що прибули в Україну на законних підставах, тими ж самими правами, свободами і обов’язками, як і резидентів України. Виходячи з цього, іноземець, у якого є реєстрація за місцем перебування, або вид на проживання, може займатися комерційною діяльністю на території України.

Докладніше
20.05.2015
ЗАТ, ВАТ, ПАТ І ПРАТ – В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

Акціонерне товариство – це один з видів господарського товариства, статутний капітал якого, розділений на певну кількість акцій. Ці акції в свою чергу, є свідченням права власності учасників товариства. Товариства поділяються на Закриті (ЗАТ) і Відкриті (ВАТ) (точніше Приватні та Публічні, але про все по порядку).

Докладніше
14.03.2015
ПРИДБАТИ ГОТОВУ ФІРМУ АБО ЗАРЕЄСТРУВАТИ НОВУ? ЩО ОБРАТИ?

Звичайно ж з першого погляду здається що придбати готову фірму набагато простіше, швидше і вигідніше ніж зареєструвати нову юридичну особу. Але в даній ситуації, потрібно бути дуже обережним та уважним, тому що на кожному етапі покупки, Вас може чекати обман.

Докладніше