ПРОТОКОЛ ЗА АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НА ВАС СКЛАДАЮТЬ ПРОТОКОЛ ЗА АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЗА СТ.44-3 КУПАП?

Карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ). (Закон України “Про захист населення від інфекційних хвороб”).

Санітарно-протиепідемічні правила і норми – це нормативно-правові акти (накази, інструкції, правила, положення тощо) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, вимоги яких спрямовані на запобігання виникненню та поширенню інфекційних хвороб.

Постановою КМУ від 11.03.2020 №211 із змінами та доповненнями введено перелік обмежень. При цьому, слід пам’ятати, що органи місцевого самоврядування мають право самостійно запроваджувати обмеження, в тому числі й більш суворі аніж норми, передбачені КМУ.

На сьогодні в Україні фактично відсутні санітарно-гігієнічні, санітарно-протиепідемічні, санітарно-епідеміологічні, протиепідемічні, гігієнічні правила і норми, державні санітарно-епідеміологічні нормативи і санітарні регламенти, оскільки у 2017 діючі (з часів СРСР УРСР) норми були скасовані (декомунізація), а нові правила, в тому числі ті, що регулюють карантині заходи – не прийняті.

Дійсно, запровадження Урядом великої кількості норм, відсутність послідовності та існуючі колізії в законодавстві створюють безлад в правовому полі.

Дійсно, обмеження прав людини без введення військового чи надзвичайного стану заборонено Основним Законом. Проте хто з нас бажає запровадження надзвичайного стану?

Дійсно, залякування народу – не кращий шлях, тим паче для волелюбних українців.

Офіціальний сайт Національної поліції повідомляє , що за одну добу 06.04.2020 складено 192 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП).

Можна довго говорити про неконституційність обмежень, встановлених КМУ, проте це питання вирішує не Національна поліція і навіть не суд, який розглядатиме протокол.

Тож, поки Постанова КМУ від 11.03.2020 №211 є чинною, поради ігнорувати обмеження, встановлені нею з посиланням на статті 33, 64 та інші Конституції України, можуть коштувати від 17 до 34 тисяч грн. А ці суми є занадто значними для більшості українців.

Якщо на Вас складають протокол за адміністративне правопорушення за ст.44-3 КУпАП, необхідно виконати чотири обов’язкові кроки:

  1. Дізнатися прізвище, ім’я, по батькові, посаду, номер жетона працівників поліції або національної гвардії , які Вас зупинили та записати їх.
  2. В протоколі зазначити: «З даним протоколом не погоджуюся. Правопорушення не вчиняв. Маю намір оскаржувати дії правоохоронців. Розгляд справи про адміністративне правопорушення прошу провести за обов’язкової моєї участі або участі представника».
  3. Взяти копію протоколу.
  4. Звернутися до адвоката. Тому, що лише спеціаліст , вивчивши окремий протокол, може встановити, чи існують підстави для недопущення притягнення клієнта до відповідальності та яким чином діяти у конкретному випадку.

Пам’ятайте, що порушуючи правила, встановлені КМУ, Ви ризикуєте не лише гаманцем, але і здоров’ям.


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
[contact-form-7 404 "Not Found"]