РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ОНЛАЙН

В Україні введена можливість оформити розлучення онлайн, проте поки що на сьогодні з технічних причин, далеко не всі відділи ДРАЦС мають можливість запропонувати електронний варіант запису на прийом.

Такий інструмент передбачає розірвання шлюбу у випадках: подання спільної заяви подружжя(при відсутності дітей); за наявності рішення суду про розірвання шлюбу; якщо один з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.

Попри оптимізованість процедури онлайн розірвання шлюбу, розлучитися без особистої присутності у відділі ДРАЦС подружжю не вдасться. Надані при подачі через веб-портал скановані копії документів потрібно буде підтверджувати оригіналами під час особистого відвідування ДРАЦС.

ПРОЦЕС ПОДАЧІ ЗАЯВИ:

Первинна реєстрація на порталі. При реєстрації, окрім своїх анкетних даних, необхідно вказати адресу електронної пошти для отримання пароля доступу на портал.

Вибір виду заяви про розірвання шлюбу. На момент подачі заяви необхідно чітко розуміти вихідні дані, які визначатимуть подальший хід процесу розлучення.

Вхід до системи за допомогою BankID або цифрового підпису. Безумовно, простіше використовувати банківські картки. На запити системи необхідно буде вказати реквізити наявної банківської картки заявника. На жаль, такий спосіб верифікації не є безпечним, оскільки не виключена можливість того, що конфіденційною інформацією можуть протиправно заволодіти треті особи. Тому рекомендуємо використовувати електронний цифровий підпис.

Вибір відділу ДРАЦС, в якому оформлюватиметься розлучення. При виборі відділу ДРАЦС для подачі документів на розірвання шлюбу треба виходити з місця реєстрації (прописки) хоча б одного з подружжя.

Запис на прийом. Заявник особисто обирає зручний для нього час відвідання ДРАЦС, виходячи із запропонованих системою варіантів.

Такий механізм надає певну можливість заощадити час та прискорити початок процесу розірвання шлюбу. Альтернативний спосіб подання заяви до ДРАЦС можна здійснити за допомогою електронного сервісу за посиланням dracs.minjust.gov.ua.


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
Натискаючи на кнопку ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних