Відповіді на запити податкових органів

Ваша компанія отримала запит від контролюючих органів про надання пояснень чи документального підтвердження господарських операцій?

Статтею 73 Податкового кодексу України закріплено право контролюючих органів направляти письмові запити платникам податків про надання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Але отримавши такий запит не обов’язково надавати пояснення та копії первинних документів. Адже в більшості випадків, отримавши копії витребуваних документів контролюючі органи проводять перевірки, та фіксують порушення норм податкового законодавства. Як наслідок законослухняний платник податків отримує ППР, в якому йому донараховують суму податку або штрафні (фінансові) санкції.

ТОБТО НАДАВШИ ДОКУМЕНТИ ТА ПОЯСНЕННЯ, ЯКІ ВИМАГАЮТЬ КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ, КОМПАНІЯ ТІЛЬКИ СКОРОЧУЄ ЧАС МІЖ ЗАПИТОМ ТА ОТРИМАННЯМ ПОДАТКОВОГО ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ.

Але й ігнорувати такий запит не можна, оскільки податковим кодексом України закріплено, що ненадання відповіді на такий запит протягом 10 робочих днів є підставою для проведення позапланової документальної перевірки. Проведення перевірки зазвичай супроводжується втратою великої кількості часу, а за результатами перевірки компанія все-одно в більшості випадків отримує податкове повідомлення-рішення про донарахування суми податків, або про застосування штрафних санкцій. В подальшому оскарження податкового повідомлення-рішення потребуватиме значно більше коштів а ніж підготовка своєчасної та обґрунтованої відповіді на запит.

Юристи PRAVO GARANT щодня вирішують складні ситуації, які виникають між клієнтами та податковою. При цьому більшість спірних моментів вирішуються на користь саме клієнтів ЮК PRAVO GARANT. Щороку завдяки зусиллям нашої компанії платники податків, які користуються нашими послугами економлять значні кошти. З правовою допомогою наших юристів Ваша компанія буде надійно захищена від необґрунтованих запитів контролюючих органів. Звертайтеся, будемо раді допомогти!

Фахівці


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
Натискаючи на кнопку ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних