ІНСПЕКТОР ДФС ВЖЕ ЙДЕ, КОГО В ПЛАН – ГРАФІК ЗАНЕСЕ?

ВІДБІР ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ У ПЛАН – ГРАФІК 2019

Наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2018 року №386 було внесено зміни до Порядку формування плану – графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Даний наказ був опублікований в «Офіційному віснику України» №41 від 29.05.2018.

Нагадаємо, що план-графік документальних планових перевірок на поточний рік публікується на офіційному веб-сайті ДФС до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Новий Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків. Також оновлені критерії відбору платників податків до плану – графік.

Структура плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків не змінилася. Він як і раніше складається з 4 розділів.

Оновленим Порядком до переліку критеріїв з високим ступенем ризику для платників податків юридичних осіб включено 6 нових критеріїв відбору:

  • здійснення операцій з реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за ціною нижче собівартості;
  • різниця між собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) і чистим доходом від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 10 % собівартості реалізованої продукції;
  • декларування експортних і/або імпортних операцій без фактичного здійснення таких операцій;
  • зростання в 2 рази і більше кредиторської заборгованості за продукцію (товари, роботи, послуги) протягом двох попередніх (звітних) років при зростанні запасів;
  • сума інших операційних витрат, витрат на збут та адміністративних витрат перевищує собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг);
  • інші операційні витрати перевищують суму матеріальних витрат і витрат на оплату праці.

Загалом, цим Порядком для юридичних осіб встановлено:

21 критерій з високим ступенем ризику
20 – середнього ступеня ризику
7 – незначним ступенем ризику

Також цим Порядком встановлено критерії відбору для банків, небанківських установ, платників податків – постійних представництв та представництв нерезидентів, платників податків – фізичних осіб, платників податків – юридичних осіб щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Не дивлячись на велику кількість критеріїв відбору, встановлених для платників податків, ми бажаємо Вам не знайти свого підприємства в плані графіку на 2019 рік. Але не варто забувати, що крім планових перевірок, існують ще й позапланові. Якщо у Вас є будь-які побоювання, не відкладайте дзвінок юристу. Попереджений значить озброєний!


Консультація юриста

Виберіть зручний час і ми вам передзвонимо

Замовити дзвінок
Практичні юридичні поради для бізнесу
Потрібна консультація юриста?
Залиште свої контакти і наш фахівець обов'язково зв'яжеться з Вами!
Натискаючи на кнопку ви погоджуєтеся на обробку Ваших персональних даних