Придбати готову фірму або зареєструвати нову? Що обрати?

зареєструвати фірму або придбатиЗвичайно ж з першого погляду здається що придбати готову фірму набагато простіше, швидше і вигідніше ніж зареєструвати нову юридичну особу.

Але в даній ситуації, потрібно бути дуже обережним та уважним, тому що на кожному етапі покупки, Вас може чекати обман.

Чому ж тоді існує думка, що купити готове підприємство вигідніше, ніж створити нове? Це відбувається через велику кількість пропозицій про покупку підприємств, і звичайно ж, через юридичні неточності, та, можливо, не досконале знання нашого законодавства.

Компанії, що займаються продажем «Готових фірм» у Запоріжжі і в Україні, описують масу переваг такої угоди. Але чи так це?

Розглянемо найпоширеніші міфи про «Готові компанії», до яких вдаються продавці, що б заключити угоду.

  1. ЯКЩО ВИ КУПУЄТЕ «ГОТОВУ ФІРМУ», ЦЕ ДОЗВОЛЯЄ ВАМ ЗАОЩАДИТИ ГРОШІ ТА ЧАС

Насправді ж, «Готова фірма» коштує від 5 до 50 тисяч гривень. Придбання «Готової фірми», також займає від 7 до 10 днів, так як, необхідно проходить процедуру зміни засновників.

А на ділі реєстрація нового підприємства коштує від 1500 до 10 000 гривень, залежно від міста, і по строкам, процедура реєстрації триває не більше ніж 7 днів.

  1. ПРИДБАННЯ «ГОТОВОЇ ФІРМИ» ЗВІЛЬНЯЄ ВАС ВІД РОЗРОБКИ СТАТУТНИХ ДОКУМЕНТІВ, ПРОТОКОЛІВ І ЧАСУ ВИТРАЧЕНОГО В ЧЕРЗІ

Цей аргумент вірний, але насправді несе у собі дуже багато ризиків. Як у випадку покупки, так і у випадку реєстрації підприємства, все на себе бере фахівець. І в тому і в іншому випадку від Вас буде потрібен тільки ІПН та паспорт засновника. У випадку, коли ви звернулися до фахівця, щоб Вам зареєстрували фірму, Ви цілком можете контролювати процес реєстрації, і вносити зміни походу справи. Якщо ж Ви купуєте «Готову фірму», Ви втрачаєте цю привілею.

  1. ТАКОЖ ПРОДАВЦІ «ГОТОВИХ ФІРМ» НАГОЛОШУЮТЬ, ЩО ЯК ТІЛЬКИ ПРИДБАЄТЕ, ВІДРАЗУ Ж МОЖЕТЕ ПОЧИНАТИ ПРАЦЮВАТИ

Ця дуже помилкова заява. У разі купівлі «Готової фірми», Ви ризикуєте не виявити в статуті тих видів діяльності, якими Ви хотіли б займатися, а для цього Вам потрібно вносити зміну до статуту, і як наслідок Ви понесете додаткові витрати і змарнуєте ще 3 – 5 днів.

  1. ПРИДБАННЯ «ГОТОВОЇ ФІРМИ» ПОЗБАВИТЬ ВАС ВІД ТУРБОТИ З ВИБОРОМ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ

Не виключено, що це може виявитися «Кіт у мішку», адже «Готова фірма» може бути, наприклад, на спрощеній системі оподаткування, а Вам необхідна загальна, або навпаки, а заяву про перехід на іншу систему можна подавати раз на рік.

  1. ПРИ КУПІВЛІ «ГОТОВОЇ ФІРМИ» ВАМ НЕ ДОВЕДЕТЬСЯ ШУКАТИ ЮРИДИЧНУ АДРЕСУ, АДЖЕ ВОНА ВЖЕ ПРИДБАНА

У разі придбання «Готової фірми» у Вас дійсно буде придбана й юридична адреса. Але як бути, якщо Вам потрібно вести діяльність в іншому місті, в іншому районі, під юрисдикцією іншої податкової? До того ж якщо Ваша фактична та юридична адреси не збігаються, це веде до ряду штрафних санкцій і в самому страшному розвитку подій – ліквідація. Зміна юридичної адреси, це знову час і знову гроші.

  1. У РАЗІ ПРИДБАННЯ «ГОТОВОЇ ФІРМИ» ВАМ НЕ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗАМИСЛЮВАТИСЯ ПРО НАЗВУ КОМПАНІЇ

Ви дійсно отримуєте готову назву. Але з точки зору маркетингу цей хід є провальним. Назва повинна відповідати виду діяльності. Уявіть, що Ви придбали «Готову фірму» з назвою «АФРОДИТА», в такому випадку у Вас два варіанти: Або відкривати салон краси, або продавати солодощі. Безумовно, назву можна змінити, але це знову витрачений час і гроші.

Без сумнівів у деяких випадках ризики виправдовують цілі, наприклад, якщо Ви купуєте не просто готове ТОВ, а купуєте діючий бізнес. Але в такому випадку варто провести ретельний юридичний і бухгалтерський аналіз «придбання». Варто звернути увагу на репутацію ТОВ, чи немає у нього заборгованостей, чи здавалася звітність в податкову, чи відкритий розрахунковий рахунок у банку і т.д.

Варто відзначити, що реєстрація нової фірми в Запоріжжі з нашою компанією, є менш затратним варіантом, і після оформлення всіх документів ви будете впевнені, що ваше підприємство буде унікальним, і не призупинить свою роботу для виплати боргу. А завдяки послузі юридичний аутсорсинг від компанії Право Гарант, Ваш бізнес буде захищений з усіх боків, і Ви зможете повністю сконцентруватися на основній діяльності Вашого бізнесу.

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook0Share on VKEmail this to someone