POKEMON GO «ПОЗА ЗАКОНОМ»

Гра з доповненою реальністю Pokemon Go вже встигла заполонити собою весь світ і залучила абсолютно всіх: багатіїв і жебраків, високопоставлених чиновників і звичайних геймерів. Таке масове божевілля має свої наслідки: як позитивні, так і негативні.

Дійсно, безсумнівним плюсом Pokemon Go є пробудження у людей бажання проходити чималі відстані, знайомитися з новими людьми, досліджувати і пізнавати світ. Але, на жаль, існує і зворотна сторона медалі. Користувачі стали все частіше зустрічати покемонів в найнесподіваніших і не придатних для ігор місцях: в лікарнях, в церкві, на цвинтарі, в музеях, храмах, на АЕС, в тюрмах, військових частинах і навіть на лінії вогню.

pokemon go

НАДМІРНЕ ЗАХОПЛЕННЯ ГРОЮ ПРИВОДИТЬ «МИСЛИВЦІВ ЗА ПОКЕТ-МОНСТРАМИ» ДО РІЗНИХ КУРЙОЗНИЙ ВИПАДКІВ. ОСЬ ДЕЯКІ З НИХ:

 • Полюючи за покемонами, дівчина натрапила на труп чоловіка, який потонув кількома днями раніше.
 • Військовослужбовець, що воює в Іраку проти ІГІЛ, знайшов покемона прямо на лінії фронту.
 • Два гравці впали з обриву, загравшись в «покемонів».
 • По мисливцям за покемонами не раз відкривали вогонь, приймаючи їх за грабіжників.
 • Покемона з «диявольською назвою «Raa666»виявили в приміщенні храму служителі церкви.
 • Дворічна дитина була забута на вулиці через те, що її батьки занадто захопилися грою.
 • Граючи за кермом в Pokemon Go, водій врізався в поліцейський автомобіль.
 • Покемон, що випускає отруйні гази, був виявлений в Меморіальному музеї Голокосту в залі, присвяченому жертвам газових камер.

УКРАЇНУ ТАКОЖ НЕ ОБІЙШЛА ХВИЛЯ ПОКЕМОНОМАНІІ. Наприклад, в Запоріжжі молодята вночі вийшли на пошуки покемонів і злякали викрадачів автомобіля. У будівлі Київського районного суду міста Одеси також «зловили» покемона. А український сайт “Миротворець” взагалі має намір запустити в розробку аналог програми під назвою “PokemonRu”, в якому українці будуть ловити «бойовиків» замість покемонів.

У СВІТЛІ ТАКИХ ПОДІЙ ПРАВЛІННЯ РІЗНИХ КРАЇН НЕГАЙНО ВІДРЕАГУВАЛО НА ПОДІБНІ ВИПАДКИ ВІДПОВІДНИМИ ЗАБОРОНАМИ.

pokemon go

Наприклад, Іран став першою країною, в якій заборонили гру Pokemon GO з міркувань безпеки.

Найбільш вагомі попередження і обмеження були введені владою країн для гравців – водіїв. Також дані заходи торкнулися і захоплених грою пішоходів.

Більше 40 дорожніх знаків із закликом «Не грайте в Pokemon Go за кермом» були встановлені в Мельбурні.

Влада Тайваню завчасно ввела штрафи для «покемономанів» за гру під час їзди. Так, водій (мотоцикла, скутера або автомобіля) буде зобов’язаний сплатити штраф від 30 до 100 доларів за одночасну ловлю звіряток і керування транспортним засобом. Для пішоходів штраф за полювання на покемонів на проїжджій частині складе приблизно 10 доларів. (Для довідки, з моменту виходу гри (липень 2016 року) поліція Тайваню вже оштрафувала 349 водіїв, які одночасно керували транспортним засобом і ловили віртуальних звіряток.)

Урядове агентство Нідерландів, яке займається обслуговуванням і розвитком інфраструктури національних залізниць, зробило заяву про те, що буде штрафувати ігроманів за ловлю покемонів на залізничних шляхах. Розмір штрафу встановили в 140 Євро.

Поліція Бельгії почне карати пішоходів, які захоплені грою в Pokemon Go, штрафом в розмірі 55 Євро. Такі міри покарання засновані на пункті 7.2. ПДР Бельгії, де вказано що «учасники дорожнього руху повинні вести себе так, щоб не заважати іншим учасникам і не представляти для них небезпеку».

ЩО Ж ЧЕКАЄ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН ЗА ГРУ В POKEMON GO?

pokemon go

Громадяни України вважають, що захоплення покемонами може привести до деградації населення, тому на сайті Президента України була зареєстрована петиція з проханням заборонити Pokemon GO в країні.

Міського голову Харкова Геннадія Кернеса, стурбовані мешканці просять підготувати місто до «атаки» покемонстрів. Харків’яни побоюються, що «покемономанія» поглине місто і призведе до збільшення кількості ДТП, нещасних випадків і конфліктних ситуацій, через неуважних громадян, захоплених полюванням на віртуальних монстрів.

Але найважливішим є те, що в Україні вже також почали штрафувати за гру в Pokemon GO за кермом!

Поліція вже виписала штраф першому українцю за порушення ПДР через гру. Ним став житель Львова, який зупинив свій автомобіль прямо посеред дороги заради піймання чергового «звірка». Розмір штрафу склав 255 грн.

Пам’ятайте, що небезпек навколо багато і за порушення ПДР України під час захопленої гри в Pokemon GO Вам можуть загрожувати такі штрафи:

 1. Поспішав-поспішав, і «зловив».
  Перевищив швидкість, проїхав на заборонений сигнал, або порушив інше правило дорожнього руху – ст. 122 Кодексу України про адміністративні порушення – штраф у розмірі від 255 грн. (Або 50 штрафних балів) до 680 грн. (Або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до одного року);
 2. Так гнався за Пікачу, що «жезла» не помітив.
  Проігнорував вимоги поліції про негайну зупинку – ст. 122-2 КУпАП – штраф у розмірі 153 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців;
 3. «Зловив», але не покемона.
  Порушив ПДР, в результаті чого було пошкоджено транспортний засіб, вантаж, автомобільну дорогу, вулицю, залізничний переїзд, дорожнє спорудження або інше майно – ст. 124 КупАП – штраф у розмірі 340 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до одного року;
 4. Піти «по-англійськи», за іншим кишеньковим монстром.
  Покинув місце ДТП – ст. 122-4 КУпАП – штраф у розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб.

Подібні штрафи загрожують як пішоходам так і іншим учасникам дорожнього руху, які «вперлися в телефон» і нічого більше не помічають.

Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом – ст. 127 КУпАП – від попередження або накладення штрафу в розмірі 51 грн. до накладення штрафу в розмірі 170 грн. або громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.

Такі міри покарання Вам загрожують у разі, якщо не були заподіяні нікому тілесних ушкоджень. Якщо все ж хтось постраждав, то можна потрапити і під дію окремих положень Кримінального кодексу України.

 • Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження – ст. 128 Кримінального кодексу України – карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.
 • Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, – ст. 286 КК України – карається штрафом від 3 400 грн. до 8 500 грн. або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого. Такі діяння, якщо вони спричинили загибель кількох осіб, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Дорогі водії-мисливці на покемонстрів, а також пішоходи-покемономани! Будьте гранично уважні і не забувайте відривати свій погляд від екрану мобільного телефону! Це може зберегти Ваше життя і життя оточуючих Вас людей.

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook0Share on VKEmail this to someone