Звільнення з оподаткування благодійної допомоги

26 вересня 2014 року набув чинності ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги».

Прийняття даного закону передувала низка як негативних, так і позитивних подій в країні.

Зокрема із початком проведення антитерористичної операції бійці добровольчих батальйонів, Національної гвардії та ЗСУ виявили, що виконувати бойові завдання фактично немає в чому. Адже форма, яка використовувалася в ЗСУ виготовлена ще в 90-х роках минулого століття і польових умовах одразу приходила в негідність.

Тим часом волонтери всіляко намагалися допомогти бійцям. Окрім першочергових потреб у вигляді їжі бійці отримували від волонтерів форму, бронежилети, рації та інші речі, необхідні для виконання бойових завдань.

Згідно податкового кодексу, грошові кошти, отримані волонтерами оподатковувалися податком на доходи фізичних осіб.

Прийнявши цей закон Верховна Рада України звільнила від оподаткування грошові кошти, отримані волонтерами починаючи із подій, які відбувалися в 2013 році на майдані і до кінця року, в якому буде закінчена антитерористична операція.

Окрім того, завдяки прийняттю вищевказаного закону також не буде оподатковуватися благодійна допомога, надана юридичними особами. Тобто сума цієї допомоги буде зараховуватися до витрат юридичної особи, і таким чином звільнятися від оподаткування.

Ті волонтери, які вже сплатили податок на доходи фізичних осіб з урахуванням отриманих як благодійна допомога коштів можуть отримати їх назад. Тобто цей закон має зворотну дію в часі.

Також створюється спеціальний реєстр волонтерів, в якому мають бути зареєстровані всі фізичні особи, які займаються волонтерською діяльністю.

Можна констатувати, що держава дбає про армію і розуміючи прагнення народу допомогти своїм захисникам спростила процедуру надання такої допомоги.

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook0Share on VKEmail this to someone