Консультации: налоговое право

Підкажіть будь-ласка що таке неоподаткований мінімум доходів громадян, та як його вирахувати?

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян — становить 17 гривень, у відповідності до пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України. Застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в законах або інших нормативно-правових актах, за виключенням норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.

З повагою, Сергій Івашков

На адресу нашого підприємства після проведення перевірки надійшло Податкове повідомлення-рішення, як його оскаржити?

Відповідно до п. 56.2. ст. 56 Податкового кодексу України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення. Тобто якщо ППР прийнято місцевим органом ДПІ, то скаргу необхідно подати протягом 10 календарних днів з моменту отримання ППР до обласного управління ДФС, якщо скарга залишена без задоволення необхідно протягом 10 днів з моменту отримання рішення про залишення в силі ППР подати повторну скаргу до Головного управління ДФС України.

Проте в адміністративному порядку довести неправомірність ППР досить складно. У випадку якщо Головне управління ДФС України також відмовило у задоволенні скарги необхідно подавати позовну заяву до суду з вимогою скасувати ППР.

З повагою, Сергій Івашков

Чи потрібно кожного року писати заяву для застосування податкової соціальної пільги?

Ні, статтею 169 Податкового кодексу такий обов’язок не закріплений. Достатньо одного разу подати таку заяву і вона буде застосовуватись до того моменту, коли право на податкову соціальну пільгу втрачається.

Проте, якщо у вас змінилися підстави для застосування податкової соціальної пільги Вам необхідно подати заяву про відмову від такої пільги, після чого знову подати заяву про її застосування вказавши інші підстави.

З повагою, Сергій Івашков

Чи мають право працівники ДПІ провести позапланову документальну перевірку без попередження?

Мають, проте відповідно до п. 78.4. Податкового кодексу право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (платнику податків) до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

З повагою, Сергій Івашков

До якого суду необхідно подавати позовну заяву про скасування податкового повідомлення – рішення?

Заяви щодо скасування ППР подаються до адміністративного суду. В Запорізькій це Запорізький окружний адміністративний суд, який знаходиться за наступною адресою: 69041 м. Запоріжжя, вул. Кремлівська 65-В.

З повагою, Сергій Івашков

Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Share on Facebook0Share on VKEmail this to someone